image_pdfimage_print
image_pdfimage_print


Trasa o długości około 14 kilometrów przebiegająca przez trzy miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: Sosnowiec, Będzin i Dąbrowę Górniczą, a na starcie spodziewanych nawet 5 tysięcy rowerzystów. Tak zapowiada się 12. edycja Zagłębiowskiej Masy Krytycznej, która wystartuje jutro (3 maja) spod dworca PKP w Sosnowcu. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania 12 rowerów oraz – ufundowane przez Metropolię – pięć nagród finansowych po 1000 złotych każda.

– Jak majówka, to i fantastyczna okazja, by wsiąść na rower i spędzić czas w świetnej atmosferze, w towarzystwie nawet kilku tysięcy rowerzystów – mówi Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy o 12. edycji Zagłębiowskiej Masy Krytycznej, która już jutro (3 maja) przejedzie ulicami trzech miast Metropolii: Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej.

– W tym roku Metropolia jest partnerem Zagłębiowskiej Masy Krytycznej. Tak, jak dla uczestników i organizatorów – jednym z ważniejszych zagadnień dla nas, którym zajmujemy się od początku naszego istnienia, jest zrównoważona mobilność miejska. Chcemy promować rower jako równorzędny środek transportu, dzięki któremu możemy najszybciej pokonać krótkie, kilkukilometrowe dystanse – podkreśla Dworak.

Zagłębiowska Masa Krytyczna wystartuje jutro o godz. 15 spod dworca PKP w Sosnowcu, natomiast zbiórka i wydawanie odblaskowych kamizelek zaplanowane jest od godz. 12. Aby wziąć udział we wspólnym przejeździe nie trzeba się wcześniej zapisywać, ale – jak podkreślają organizatorzy – udział w Zagłębiowskiej Masie Krytycznej odbywa się na własną odpowiedzialność uczestnika. 

Rowerzyści przejadą: ul. 3 maja, Blachnickiego i Braci Mieroszewskich w Sosnowcu, w Dąbrowie Górniczej – Aleją Róż i Królowej Jadwigi, a w Będzinie – ul. Małobądzką do Parku Dolna Syberka, gdzie zlokalizowana będzie meta tego wydarzenia.

Ponadto na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania jest 12 rowerów oraz – ufundowane przez Metropolię – pięć nagród finansowych po 1000 złotych każda. Co trzeba zrobić? Wszystkie odblaskowe kamizelki jutro rozdawane, będą posiadały „numer startowy”. Na mecie przejazdu w Będzinie każdy chętny będzie mógł wrzucić swój numerek do urny. Spośród uczestników zostanie wybranych kilkunastu szczęśliwców, którzy – zanim nagrodę otrzymają – będą musieli odpowiedzieć na kilka pytań.

Więcej informacji o Zagłębiowskiej Masie Krytycznej: http://zmk.wikidot.com/niusy2; https://www.facebook.com/events/2220632448151221/?active_tab=discussion