image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

16 maja 2019 (czwartek) o godz. 18 w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych organizujemy w czasie Międzynarodowego Dnia Światła nasze Święto Światła na bis.

Święto to organizuje wydarzenia poświęcone roli światła w nauce, kulturze, sztuce, edukacji, zrównoważonym rozwoju i w takich dziedzinach jak medycyna, komunikacja czy energetyka, mających wpływ na wszystkie aspekty ludzkiego życia. Międzynarodowy Dzień Światła może się stać instrumentem budowania pomostów pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, edukacji i sztuki, odpowiadając na potrzebę interdyscyplinarności w nauce oraz może pogłębić dialog pomiędzy społeczeństwem, naukowcami, decydentami, biznesem i organizacjami pozarządowymi.

W Muzeum Energetyki zostanie zorganizowane po raz XV Święto Światła, które zapewni gościom niespotykane wrażenia i atrakcje. Święto to jest doskonałą okazją do prześledzenia historii rozwoju oświetlenia od czasów prehistorycznych do nam współczesnych.

W czasie prezentacji w tym dniu opowiemy jak przy pomocy krzemieni i hubki można uzyskać „żywy” ogień i czym oświetlano kiedyś pomieszczenia i drogi: łuczywem, lampami oliwnymi, gazowymi, łukowymi aż po „dzisiejsze” światło elektryczne, współczesne świetlówki, lampy diodowe i energooszczędne żarówki rtęciowe.

Punktem kulminacyjnym każdego Święta Światła w Muzeum Energetyki jest zapalenie ponad stuletniej żarówki wykonanej w Anglii według technologii Swana i Edisona.

Dodatkowymi atrakcjami m.in. będą: koncert muzyczny na cewkach Tesli Grupy GROMOWŁADNI oraz pokaz świecących robotów ROBOKIDS.

Przyjmujemy zapisy na udział w Święcie Światła o godz.: 18:00 (prosimy o wcześniejsze przybycie z powodu procedury wejścia).

Bilet za udział w pokazach: 20 zł (dorośli), 10 zł (od 6 do 18 roku), wstęp wolny dzieci do 5 roku życia.

Wymagana przedpłata na: Nr konta bankowego: 55 1050 1399 1000 0090 3007 9652

Rezerwacja miejsc poprzez e-mail: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl

16 maja 2019 roku Muzeum Energetyki otwarte od 18:00 do 20:00.

Źródło: laziska.pl