image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

20 maja 2019 r. OSP Nowe Chechło otrzymało od Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach swój pierwszy wóz bojowy.

Najnowsza (najmłodsza) jednostka w gminie Świerklaniec została powołana jako Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Chechle w dniu 16 października 2015 roku. Historyczną datą dla ochotników z Nowego Chechła stał się 20 maja 2019 r. Wtedy OSP otrzymało swój pierwszy wóz bojowy.

Jest to używany lekki samochód kwatermistrzowski Lublin przekazany nieodpłatnie przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.


W przekazaniu pojazdu uczestniczyli wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl, komendant  Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach Piotr Krężel i prezes OSP Nowe Chechło Bogdan Coder.
– Wóz zostanie wyposażony w sprzęt zakupiony w ramach funduszu sołeckiego. Trzeba jeszcze nadać mu nowe numery i będzie mógł być wykorzystywany w akcjach bojowych – powiedział Bogdan Coder.

Wójt Marek Cyl podkreślił, że gmina Świerklaniec będzie dalej wspierała strażaków ochotników z Nowego Chechła – to wielki dzień dla OSP Nowe Chechło. Samochód zwiększy możliwości straży, a co za tym idzie, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Chechła i całej naszej gminy. Strażacy w dalszym ciągu mogą liczyć na wsparcie samorządu. W miarę naszych możliwości chcemy regularnie doposażać OSP na terenie gminy Świerklaniec.

Pojazd o wartości ponad 50 tysięcy zł został nieodpłatnie przekazany na terenie komendy powiatowej przez KP PSP w Tarnowskich Górach na rzecz Stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna Nowe Chechło.

Źródło: www.swierklaniec.pl