image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim zapraszają na IV Przegląd Orkiestr Dętych, który odbędzie się 15 czerwca pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. W tym roku wydarzenie to swoim występem uświetnią orkiestry z województwa śląskiego.

W sobotę, 15 czerwca zapraszamy na coroczny Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich, który odbędzie się w naszym mieście już po raz czwarty. Pomysłodawcami tego muzycznego wydarzenia są: Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz dr inż. Piotr Buchwald – radny Rady Miasta Piekary Śląskie.

Wśród orkiestr, które wystąpią podczas tegorocznego przeglądu znalazły się orkiestry z naszego regionu. Dla piekarskiej publiczności w sobotę (15 czerwca) zagra m.in. Górnicza Orkiestra Dęta “Bytom”, Orkiestra Dęta KWK Szczygłowice, Górnicza Orkiestra “Piekary-Julian”, Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego, Orkiestra Dęta KWK Sośnica czy Orkiestra Wojskowa z Bytomia. O godz. 16.50 zapraszamy na występ oraz widowiskowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojskowej Policji w Katowicach.

W repertuarze orkiestr znajdą się utwory muzyki rozrywkowej i filmowej w nowych aranżacjach, dzieła muzyki klasycznej, jak również utwory związane z lokalną kulturą. Dzięki różnorodności repertuaru, każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

PROGRAM IV PRZEGLĄDU ORKIESTR DĘTYCH

15 czerwca – Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich

  • 15.00 – Rozpoczęcie – Hejnał Miasta Piekary Śląskie
  • 15.05 – Górnicza Orkiestra Dęta “Piekary-Julian”
  • 15.40 – Orkiestra Dęta KWK Szczygłowice
  • 16.15 – Miechowickie Stowarzyszenie Muzyczno-Kulturalne Górnicza Orkiestra Dęta “Bytom”
  • 16.50 – Występ oraz pokaz musztry w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
  • 17.25 – Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego
  • 18.00 – Orkiestra Dęta KWK Sośnica
  • 18.25 – Orkiestra Wojskowa z Bytomia