image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

We wrześniu rusza pierwsza edycja rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Miłośnicy jednośladów wybierają miasto, dla którego będą kręcić kilometry. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, by wspólnie ze znajomymi i rodziną walczyć o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Impreza potrwa przez cały wrzesień, ale już dzisiaj można pobrać bezpłatną aplikację i korzystać z przygotowanych funkcji. Dzieci, seniorzy, całe rodziny mogą przez wakacje przygotowywać się do rowerowej rywalizacji, by we wrześniu wsiadając na rower i włączając aplikację, zdobywać punkty dla Świętochłowic. Zwycięskie miasto otrzyma tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Każde ma szansę, bo ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do najaktywniejszych, a nie największych.

Zasady są proste. Należy pobrać aplikację mobilną, wybrać miasto (oczywiście Świętochłowice), dla którego będziemy kręcić kilometry i korzystać z przygotowanych opcji. Można śledzić rankingi, tworzyć grupy z przyjaciółmi, znajomymi z pracy i motywować się do wspólnej zabawy. W ramach aplikacji można śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie i trasy.

Korzystanie z aplikacji daje również korzyści. Za podejmowane wyzwania użytkownicy otrzymają dodatkowe punkty, które wymienią na zniżki i nagrody u partnerów akcji.

Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Źródło: swietochlowice.pl