image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Mimo wakacji nie zwalniają tempa prace związane z termomodernizacją Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Zakończyły się roboty wyburzeniowe, zniknęła stara kotłownia. Wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania.

Częściowo zdemontowane są już też kanały wentylacyjne. Równolegle trwają prace na zewnątrz budynku. – Aktualnie ocieplana jest elewacja, wymieniane pokrycie dachowe i instalacja elektryczna, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz – mówi dyrektor MOK w Sławkowie Michał Kluczewski.

Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka w Sławkowie odbywa się dzięki pozyskaniu przez miasto ponad 2,8 mln zł z Unii Europejskiej. Całość inwestycji warta jest ponad 4,8 mln zł. Kompleksowy remont, na który ośrodek czekał od wielu lat, obejmuje zarówno wnętrze, jak i część zewnętrzną budynku. Poza dociepleniem ścian, nową elewacją, wymianą dachu i stolarki okiennej powstanie plenerowa scena z widownią na 80 miejsc. Miejsce za budynkiem stanie się przestrzenią do gier, zabaw i animacji na wolnym powietrzu. Znikną przerdzewiałe rynny, zacieki i ubytki tynku, które straszyły tu od lat.

Całkowicie zmieniony zostanie system ogrzewania. Opalanie węglem zostanie zastąpione ogrzewaniem gazowym, co pomoże też w ograniczaniu zjawiska smogu. Na nasłonecznionej części dachu pojawią się panele fotowoltaiczne. Przynieść ma to oszczędności w zużyciu prądu. Ekologiczna rewolucja w MOK obejmuje też wymianę wszystkich źródeł światła wraz z modernizacją instalacji elektrycznej. Nowoczesne, energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania zyska dzięki temu również scena widowiskowa ośrodka. Właściwą cyrkulację powietrza i rozchodzenia się ciepła zapewni zmodernizowany system wentylacji mechanicznej sali widowiskowej i sali baletowej. Dzięki wymianie sufitu nad widownią i zastosowaniu wełny drzewnej poprawią się też warunki akustyczne.

Źródło: www.slawkow.pl.