image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Cylindry wypełnione cieczą różnej gęstości, tuby przez które można rozmawiać, akustyczna armata „strzelająca” sprężonym powietrzem, szalona huśtawka, czy „podniebna deskorolka” – to tylko niektóre z wyjątkowych atrakcji, które zostały 27.07 br. – oficjalnie – udostępnione najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

Na terenie Siemianowickiego Centrum Kultury Park Tradycji, w pobliżu siłowni na wolnym powietrzu otwarto Park Akcji i Reakcji. Jest to wyjątkowe miejsce, bowiem to nie jest zwyczajny plac zabaw, jakich wiele, w naszym mieście. Można tutaj, poprzez zabawę, zapoznać się z wybranymi prawami fizyki tj. ruchem cząstek, siłą odśrodkowa, funkcjonowaniem środka ciężkości, czy rozchodzeniem się fali dźwiękowej. Jest to kolejny punkt na rekreacyjnej mapie Siemianowic Śląskich, który w założeniu ma deteminować całe rodziny do wspólnego spędzania wolnego czasu.

– Jestem zachwycona tym miejscem – mówi Iwona, która przyszła dzisiaj z całą rodziną. Jej córka, 7-letnia Monika zdążyła już porozmawiać – niczym przez telefon – ze swoją siostrą, 13-letnią Natalią, za pomocą dwóch talerzy odbijających fale dźwiękowe. – To magia – stwierdziła zadowolona Monika.

– Ja już strzelałem z tej armaty, która uderzała powietrzem w te blaszki – mówił 8-letni Bartek. – Na pewno będę tutaj przychodził ze swoją mamą – dodaje szybko, pilnując wzrokiem swojej kolejki do huśtawki.

Kilkadziesiąt rozpromienonych i pełnych radości dzieciaków przerywało zabawę tylko na chwilę. Po to by zjeść, przygotowane przez Urząd Miasta, lody, popcorn czy truskawkową watę cukrową. Zaś do korzystania z urządzeń zachęcał je Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, Adam Cebula, przewodniczący Rady Miasta oraz radni, którzy wraz z rodzinami zjawili się w tym magicznym miejscu.

Źródło:www.siemianowice.pl