image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiesławicach wzbogaciła się o nowy wóz strażacki.

Volvo najprawdopodobniej zastąpi 35-letniego Jelcza. Dzięki napędowi 4×4 samochód ten będzie ułatwiał strażakom dotarcie do trudno dostępnych miejsc, co w przypadku pożarów traw i zadrzewień zdarza się dość często, bo to właśnie do tego typu zdarzeń OSP Trzebiesławice wzywana jest najczęściej.

Oprócz gaszenia pożarów strażacy zajmują się także wypompowywaniem wody z zalanych posesji i budynków, usuwaniem powalonych drzew, a czasami zabezpieczeniem miejsca wypadku. Jeśli trzeba usuwają także gniazda os i szerszeni.

Strażacy oraz mieszkańcy bardzo cieszą się z nowego nabytku, gdyż jest to pierwszy w historii jednostki fabrycznie nowy samochód pożarniczy. Wszystkie wcześniejsze samochody zanim trafiały do jednostki były już dość mocno wyeksploatowane.

Nowy samochód to nie tylko komfort i bezpieczeństwo strażaków. To przede wszystkim bezawaryjność i bezpieczeństwo mieszkańców Trzebiesławic i nie tylko. Koszt zakupu pojazdu to blisko 760 tysięcy złotych.

Pieniądze pochodzą za równo z miasta, ale także ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

fot.: DRONeM Inny Punkt Widzenia
fot.: DRONeM Inny Punkt Widzenia
fot.: DRONeM Inny Punkt Widzenia