image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Bluesowy tramwaj to jedyny jeżdżący po Bytomiu tramwaj, do którego zamiast biletu lepiej zabrać instrument. Dzisiaj, 7 września już po raz siódmy na tory wyjechała Blues Bana. Impreza, która ma już swoją markę co roku cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród muzyków, jak również mieszkańców Śląska.

Grasz! zagraj z nami. Nie grasz! przyjdź, posłuchaj – taka idea od lat przyświeca Blues Banie – jedynemu na Śląsku tramwajowi, który raz w roku rozbrzmiewa muzyką graną na żywo.

Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym regionie. Chcemy się dzielić bluesem z jak największą liczbą słuchaczy, dlatego cieszymy się tak ogromnym zainteresowaniem kolejną edycją – mówił Krzysztof Wydro, bytomski muzyk bluesowy i pomysłodawca imprezy. Dzisiaj do Bytomia przyjechali mieszkańcy Chorzowa, Sosnowca, Rybnika i wielu innych miast, którzy specjalnie tego dnia przybywają do Bytomia, niektórzy by z nami zagrać, inni by posłuchać – podkreślał Krzysztof Wydro.

Projekt Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich SA i Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Głównym przystankiem, gdzie mogliśmy usłyszeć bluesowe rytmy był pl. Sikorskiego, ale popularna „eNka” z muzykami „dżemowała” również przejeżdżając przez ulice Jagiellońską oraz Moniuszki.