image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Mamy już w mieście własne samochody i rowery, autobusy, tramwaje, chodzimy pieszo. A do są jeszcze wypożyczalnie rowerów i aut i hulajnogi. Są też pociągi. To wszystko składa się na mobilność w metropolii. Pytanie, czy jest nowoczesna?

Co powinniśmy zrobić, żeby taka była? Wiemy, że nasza Metropolia jest dopiero na początku drogi w tej kwestii. Konieczna jest zatem współpraca wszystkich organizatorów transportu oraz firm zajmujących się miejską mobilnością. Ważne jest też to, jak mobilność traktują mieszkańcy oraz eksperci. Zapytamy, co ich zdaniem jest największą przeszkodą w korzystaniu z innych form mobilności, niż własny samochód. Poszukamy też recept na zmianę tego stanu rzeczy.

Zapraszamy 23 września do sali Teatru Korez w Katowicach. Debata rozpocznie się o godz. 15 i zaraz po niej planujemy warsztaty. Zaczną się o 16.45 i potrwają dwie godziny. Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o zgłoszenia mailem (przemyslaw.jedlecki@agora.pl).

W debacie udział wezmą: Kazimierz Karolczak, Michał Beim, Konrad Karpiński, dyrektor Traficara, przedstawiciel ING Banku Śląskiego i Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Dołączy też Adam Jędrzejewski z Mobilnego Miasta. Debatę poprowadzi Przemysław Jedlecki.

Zapraszamy, wstęp wolny!