image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rozpoczęła się nowa inwestycja związana z infrastrukturą sportową. Na terenie stadionu MOSiR powstaną 2 boiska treningowe, ale to nie wszystko, bo działania zakrojone są na szerszą skalę.

Na terenie stadionu MOSiR przy ulicy Olimpijskiej 3 stworzone zostaną dwa trawiaste boiska treningowe. Zlokalizowane będą za bramkami obiektu głównego. Choć powstaną dwa nowe boiska, które otrzymają dodatkowe, sztuczne oświetlenie, bramek będzie aż 8. To ważne, bo mobilne i lekkie pozwolą na to, by teren głównego obiektu podzielić (w razie potrzeby) na dwa mniejsze, które również przysłużą się sportowcom. Oznacza to, że osoby zainteresowane sportem będą mieć do dyspozycji łącznie aż 4 boiska treningowe.

Dodatkowo murawa pełnowymiarowego obiektu otrzyma nawodnienie, które pozwoli na utrzymanie zieleni w jak najlepszej kondycji. Posłużą do tego zraszacze zasilane pompą ciśnieniową. Ta, w godzinach nocnych, będzie dozowała wodę, dzięki czemu murawa będzie nawadniana w najodpowiedniejszym do tego czasie. Ponadto dla osób dojeżdżających rowerami na teren boiska przygotowane zostaną specjalne stojaki, na których będzie można pozostawić jednoślady.

To już kolejny projekt inwestycji stworzony i nadzorowany przez pracowników Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Na tę chwilę teren budowy został przekazany wykonawcy, który rozpoczął prace ziemne i demontażowe.

Opisywane działanie uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  zadania inwestycyjnego w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej w kwocie ponad 331 tysięcy złotych.