image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rusza jedna z największych inwestycji drogowych w Chorzowie: remont ul. 3 Maja. 30 września w Urzędzie Miasta podpisana została umowa o wartości ponad 70 mln złotych. Dokumenty podpisali przedstawiciele miasta, Tramwajów Śląskich i spółki Silesia Invest.


– Prace rozpoczną się za ok. 2 miesiące. Remont zaczniemy od strony ulicy Katowickiej – wyjaśnił przedstawiciel wykonawcy, prezes spółki Silesia Invest Jarosław Szmitka. 


Prace obejmować będą m.in. wymianę torowiska i  nawierzchni oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku prawie 2 kilometrów. Po przebudowie wszystkie skrzyżowania na ul. 3 Maja podpięte będą do nowoczesnego systemu zarządzania ruchem. 
– To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Kolejne odwołania od przetargu bardzo wydłużyły cały proces, ale w końcu zamknęliśmy wszystkie formalności – zaznaczył prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. 

To jest dla nas bardzo ważna inwestycja i cieszymy się, że wspólnie z Miastem Chorzów możemy przystąpić do jej realizacji. Torowisko tramwajowe wybudowane zostanie w nowoczesnej technologii płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn, a co niemniej ważne na całym odcinku powstanie linia dwutorowa. Dzięki temu znacząco zwiększy się przepustowość linii, dając nowe możliwości komunikacyjne między Chorzowem a Rudą Śląską – powiedział Bolesław Knapik, Prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Koszt inwestycji po stronie miasta to 24 mln zł. Chorzów pozyskał na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Lokalnych w wysokości ponad 14 mln zł. 

Źródło: www.chorzow.eu