image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ruszyły pierwsze prace budowlane przy ul. Pułaskiego 71, gdzie powstaje nowoczesne lodowisko za blisko 40 mln zł. Wykonawca prowadzi obecnie wykopy i reprofilację terenu pod planowane fundamenty oraz wyburza stare konstrukcje żelbetowe pod trybunami.

Przypomnijmy, że 19 września prezydent Bytomia wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielił  pozwolenia na budowę hali lodowiska. W ubiegłym tygodniu prace budowlane zostały już zgłoszone do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, co umożliwiło rozpoczęcie wykopów i reprofilację /odtworzenie oryginalnego geometrycznego kształtu budynku lub jego elementu/ terenu pod fundamenty nowego obiektu.

Wykonawca obiektu oprócz prac budowlanych nadal wyburza stare konstrukcje żelbetowe zlokalizowane pod trybunami oraz prowadzi roboty rozbiórkowe 11 obiektów towarzyszących budynkowi hali lodowiska.

Podpisana w czerwcu br. umowa na budowę nowej hali lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln zł przewiduje, że nowoczesne lodowisko powstanie do września 2021 roku. Warto podkreślić, że miasto na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania. Nowy obiekt – w miejscu gdzie stała stara hala – powstanie w formule zaprojektuj-buduj. Zgodnie z umową, nowe lodowisko powinno powstać do 30 września 2021 roku. Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby umożliwić ciągłość użytkowania istniejącej tafli lodowiska w sezonie. Główną konstrukcję nośną obiektu planuje się wykonać w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu będzie wsparta na drewnianych dźwigarach. W nowej hali lodowiska rozbudowany i unowocześniony zostanie budynek administracyjny oraz zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Powstaną też nowe parkingi, dojazdy i dojścia, a obiekt w pełni będzie dostosowany do wymogów przeciwpożarowych