image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Co to jest i jak powstaje ciepło? Jak je oszczędzać? Jak walczyć ze smogiem? Tego dowiadują się dzieci ze szkół i przedszkoli podczas Lekcji Ciepła prowadzonych przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Kampania realizowana jest przez dostawców Ciepła Systemowego na terenie całej Polski. PEC prowadzi zajęcia w przedszkolach i szkołach podstawowych w Bytomiu i Radzionkowie.

Zajęcia adresowane są do najstarszych grup przedszkolaków, uczniów klas 1-szych oraz klas 4-tych i 5-tych szkół podstawowych. W dwóch pierwszych przypadkach lekcje prowadzone są przez pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zajęcia dla starszych dzieci prowadzą nauczyciele. Szkoły otrzymują scenariusze lekcyjne, a dla dzieci kolorowanki, kredki, naklejki.

Projekt Lekcje Ciepła został uznany przez Komisję Europejską za jeden z 12 najlepszych programów na rzecz poszanowania energii w Europie w 2019 roku. Choć świadomość dzieci na temat ekologii jest coraz większa, to takie lekcje są potrzebne. Ekologiczną edukację trzeba zaczynać w najmłodszym wieku – mówi Joanna Bryk z PEC, prowadząca zajęcia w przedszkolach.

Do udziału w projekcie można się jeszcze zgłaszać. Zainteresowane przedszkola i szkoły podstawowe z Bytomia i Radzionkowa powinny wysłać mailowe zgłoszenie na adres: marketing@pec.bytom.pl

Patronat honorowy nad projektem objęły: Ministerstwo Energii i Ministerstwo Środowiska.