image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ponad 50 ofert inwestycyjnych z gmin członkowskich Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii jest prezentowanych podczas Targów Inwestycji i Nieruchomości EXPO REAL w Monachium. To jedna z największych imprez wystawienniczych w Europie w tej branży

Udział w targach służy prezentacji  potencjału inwestycyjnego i rozwojowego Metropolii.  Na wspólnym stoisku zachęcają inwestorów do współpracy Dąbrowa Górnicza, Katowice, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wystawcy prezentują 57 ofert z miast i gmin GZM. Są to przede wszystkim tereny przemysłowe (od około 1 ha nawet do kilkudziesięciu ha) przeznaczone pod działalność produkcyjną, innowacyjną czy usługi. Po raz pierwszy wspólnie z Metropolią w wydarzeniu udział biorą również partnerzy biznesowi. Są to: DL Invest Group S.A oraz Maksimum Sp. z o.o. Holding Spółka Komandytowo-Akcyjna.

Goście odwiedzający stoisko GZM otrzymają również raport pn. „Potencjał społeczno-gospodarczy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii” . Dokument powstał z myślą o promowaniu GZM Można się z niego  dowiedzieć, jakie działania Metropolia podejmuje i chce podejmować w przyszłości, aby podnosić jakość  i komfort życia jej mieszkańców oraz jaki jest jej potencjał gospodarczy.

Targi Inwestycji i Nieruchomości EXPO REAL, to jedna z największych w Europie imprez wystawienniczych, która skupia inwestorów i przedstawicieli branż związanych z nieruchomościami.

Podczas ubiegłorocznej edycji targów zaprezentowało się prawie 2,1 tys. wystawców z 41 krajów, a odwiedziło je 45 tys. uczestników z 72.krajów.

Od kilku miesięcy toczą się prace zmierzające do jak najlepszego wykorzystania potencjału społeczno-gospodarczego Metropolii. W maju 2019 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A podpisały list intencyjny o współpracy. Zakłada ona wspólne działania na rzecz wspierania inwestorów, rozwoju przedsiębiorczości, ekspansji zagranicznej oraz zdefiniowania potrzeb rozwojowych członków Metropolii GZM. We wrześniu b.r.  ruszyła również „Metropolitalna Akademia Obsługi Inwestora i Promocji Przedsiębiorczości”. To cykliczne spotkania służące wymianie doświadczeń i dobrych praktyk wśród pracowników urzędów miast i gmin GZM odpowiedzialnych za obsługę inwestorów.