image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dziennikarz naukowy Tomasz Rożek oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na drugie spotkanie w ramach cyklu Porozmawiajmy o smart city. Debata, która tym razem będzie dotyczyła elektromobilności, odbędzie się 17 października 2019 roku o godz. 17 podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowanego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wstęp jest bezpłatny.

W poszukiwaniu rozwiązań, które będą bardziej ekologiczne, opracowano konstrukcję samochodów elektrycznych. Elektromobilność ma zmienić (a może już to się dzieje?) motoryzację nie do poznania, wpłynąć na oczyszczanie środowiska i wyprzeć z rynku auta napędzane paliwem czy olejem napędowym. Czy jednak wiele informacji na ten temat nie jest mitami czy półprawdami? Czy na pewno samochody elektryczne można określić jako ekologiczne, biorąc pod uwagę, że, przynajmniej w Polsce, korzystają z prądu produkowanego przez spalanie węgla? Co ze składowaniem akumulatorów?  

Tomasz Rożek – twórca kanału popularnonaukowego Nauka. To lubię na YouTubie oraz dziennikarz m.in. odpowiadający w Radiowej Trójce na Pytania z kosmosu, podczas dyskusji z zaproszonymi gośćmi rozwiąże wiele wątpliwości związanych z tematem elektromobilności. W spotkaniu wezmą udział: Marcin Korolec – Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, prawnik, były minister środowiska i pełnomocnik rządu do spraw polityki klimatycznej oraz Marcin Jastrzębski – prezes Veramo S.A, firmy produkującej autobusy i były prezes spółki LOTOS.

Kolejne spotkania odbędą się 7.11 w Katowicach (o 5G) oraz 12.12 w Sosnowcu (o samochodach autonomicznych).

Partnerem cyklu spotkań jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Zarejestruj się