image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W związku z zainteresowaniem mieszkańców Programem Ograniczenia Niskiej Emisji, wydłużono nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany systemów ogrzewania.

Wnioski na dofinansowanie wymiany ogrzewania przyjmowane są Punkcie Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla gminy Bytom (POK) w Urzędzie Miejskim w Bytomiu w pokoju 213. Można je składać w poniedziałki od 9.00 do 17.00 oraz do końca października w każdy czwartek od 8.00 do 15.00.

Realizowany w Bytomiu Program Ograniczenia Niskiej Emisji wchodzi już w fazę realizacji. Rozpoczęliśmy już podpisywanie umów trójstronnych pomiędzy inwestorem (mieszkańcem), wykonawcą i Gminą Bytom. Dotychczas wpłynęło blisko 200 wniosków na udzielenie dotacji celowej – mówi Maciej Koźmiński, zastępca naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska.

Z dofinansowania m. in. na montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody czy wymanię pieca węglowego klasy V (z automatycznym podajnikiem) mogą skorzystać mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, natomiast na podpięcie do miejskiej nitki ciepłowniczej posiadacze mieszkań.

Przypomnijmy, że o pieniądze trzeba starać się już na etapie przygotowania inwestycji. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek, a dopiero po jego pozytywnej weryfikacji wybrać firmę, która przeprowadzi inwestycję. Ostatnim etapem będzie podpisanie umowy z gminą Bytom i przelew dotacji na konto firmy wykonującej prace.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania limitu. Więcej informacji: tel. 792 243 029, 794 243 787, 600 243 782,