image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Sieć komórkowa nowej generacji wywołuje bardzo duże emocje. Które doniesienia medialne są prawdziwe, a które to fake newsy? Wątpliwości związane z 5G wyjaśni dziennikarz naukowy Tomasz Rożek oraz zaproszeni przez niego goście podczas trzeciego spotkania w ramach cyklu Porozmawiajmy o smart city.  Odbędzie się ono  7 listopada 2019 roku o godz. 18 w Strefie Centralnej w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 2).

Sceptycy twierdzą, że sieć nowej generacji, czyli 5G może być niebezpieczna dla zdrowia. Czy istnieją na to dowody? Bez 5G smartcity nie powstanie, bo istniejące dzisiaj sieci komórkowe mają za małą przepustowość. Bez 5G autonomiczne samochody, drony, internet rzeczy czy wearables, czyli elektronika „ubieralna” nie zostaną upowszechnione. Jaki jest w takim razie bilans zysków i strat tej technologii?

W debacie prowadzonej przez Tomasza Rożka wezmą udział: Piotr Mierzwiński, ekspert ds. technologii 5G, rzecznik prasowy i Manager of Communication firmy Exatel oraz prof. Władysław Borgieł z Uniwersytetu Śląskiego, fizyk.

Ostatnie spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o smart city odbędzie się 12 grudnia 2019 r. i będzie dotyczyło samochodów autonomicznych.

Partnerem cyklu spotkań jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Zarejestruj udział w wydarzeniu