image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Tłumy graczy odwiedziły stoisko Magdaleny Śliwińskiej podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Gra „Minerały” rozchodzi się w błyskawicznym tempie i zainteresowane są nią wydawnictwa zagraniczne. 18 listopada będzie można zagrać w nią w Biurze Promocji Bytomia.

Na spotkanie z mieszkańcami Bytomia autorka szykuje specjalny bonus – kilka ułatwiających grę dodatkowych kafelek z limitowanej edycji. Rozdawane są one uczestnikom spotkań autorskich w całym kraju, a wkrótce będą krążyć po świecie, bo grą „Minerały” zainteresowały się wydawnictwa zagraniczne na targach w Essen. Przygotowaliśmy już prototyp gry w wersji angielskiej – mówi Magdalena Śliwińska.

Przypomnijmy, „Minerały” to gra planszowa, praca dyplomowa bytomianki Magdaleny Śliwińskiej, absolwentki grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Swoją premierę miała24 października na ASP, a trzy dni później – na Ogólnopolskich Targach Książki w Krakowie.

Minerały to gra dla tych, którzy kochają logikę i piękno. Planszę układają sami gracze gracze, za każdym razem inaczej. Dysponują minerałami z określonymi liczbami punktów, wygrywa ten, kto zbierze ich najwięcej. Co ciekawe, z minerałów można ułożyć własną ekspozycję i na przykład powiesić na ścianie. Spotkanie w Biurze Promocji Bytomia rozpocznie się o 17.00.