image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Reprezentanci Czarnych Bytom i MUKS Ippon Bytom zanotowali kolejne świetne występy na arenie międzynarodowej. Judoka Paweł Drzymał został wicemistrzem Europy w kategorii U23 w rosyjskim Izhevsku, a Beata Pacut zajęła 3. miejsce podczas Oceania Judo Open w Australii. Z kolei nasi karatecy reprezentujący MUKS Ippon Bytom z mistrzostw świata w Stuttgarcie przywieźli sześć medali.

Warto podkreślić, że każdy weekend przynosi bytomskim sportowcom sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Tym razem podczas mistrzostw Europy U23 w rosyjskim Izhevsku Pawel Drzymał po świetnym występie zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy. Z kolei Dominik Majowski również w Izhevsku zajął bardzo dobre 5. miejsce.

Z kolei nasza nadzieja na igrzyska olimpijskie – Beata Pacut podczas turnieju Oceania Judo Open w australijskim Perth zajęła 3. miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal.

Świetnie zaprezentowali się także karatecy z MUKS Ippon Bytom. Trzej z nich: Michał Sowa, Maria Sowa oraz Wojciech Całka przywieźli do Bytomia kolejne medale z prestiżowej imprezy. Na mistrzostwach świata w Stuttgarcie sensei Michał Sowa wywalczył mistrzostwo świata w kumite indywidualnym oraz kumite i kata drużynowym, zaś sensei Maria Sowa zdobyła medal brązowy w kata indywidualnym. Z kolei Wojciech Całka wywalczył dwa srebrne medale drużynowo: w kata (wraz z Kamilem Rakiem i Wiktorem Wolaninem) oraz w kumite drużynowym (wraz z Leon Koczeski, Wiktor Wolanin, Michał Biesaga).