image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji  Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez 15  dni bytomianie mogli głosować na wybrane inicjatywy i robili to chętnie.  Frekwencja jest zaskakująca: zagłosowało ponad 31 tys. mieszkańców.

Obecnie trwa liczenie głosów, jakie bytomianie oddali na poszczególne projekty. Pracownicy mają ręce pełne roboty, bo każdy głos jest obecnie weryfikowany m.in. pod względem prawidłowości oddania głosu.
Z wyliczeń wynika, że przez internet zagłosowało  25 846 mieszkańców. Do tej liczby trzeba jeszcze dodać głosy, które spłynęły z kilkunastu punktów konsultacyjnych, w których mieszkańcy mogli głosować wrzucając kartę do urny. Tradycyjną formę głosowania wybrało ok. 6 tys. Trwa  ich weryfikacja. Pracownicy sprawdzają m.in. czy są wypisane wymagane dane, czy karta jest podpisana oraz czy są zgody i prawidłowe dane opiekunów prawnych. 

Przypomnijmy, że w tym roku do rozdysponowania jest łącznie ponad 4 mln zł. Zadania można było wskazywać przez internet – za pośrednictwem platformy bo.bytom.pl/ lub tradycyjnie – na kartach do głosowania w wyznaczonych punktach. Głosujący mogli wskazać tylko jedną propozycję spośród 61 projektów z listy.

O tym, które pomysły porwały bytomian dowiemy się w poniedziałek, 18 listopada, kiedy to zostaną zaprezentowane ostateczne wyniki głosowania.