image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach miasto przygotowuje znakomicie zlokalizowane i uzbrojone tereny inwestycyjne. Nowa strefa aktywności gospodarczej powstająca na Kazdębiu była już promowana między innymi na targach nieruchomości komercyjnych w Monachium. Kluczem do sukcesu są tutaj niewielkie działki dla małych i średnich inwestorów, którzy szukają dobrze skomunikowanych terenów.

Na kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych na Kazdębiu miasto pozyskało blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego. Dzięki temu wsparciu grunty zostały zniwelowane i całkowicie uzbrojone.

– Dla inwestorów przygotowaliśmy dwanaście działek o wymiarach od 0,5 do 1,2 hektara. To idealna propozycja dla małych i średnich firm, które poszukują właśnie takich gruntów. Tereny są znakomicie skomunikowane z najważniejszymi arteriami przebiegającymi nie tylko przez Dąbrowę Górniczą, ale także całe województwo śląskie – mówi Paweł Zygmunt z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Grunty na Kazdębiu są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Strefa w Tucznawie jest bowiem przeznaczona dla większych firm, które potrzebują rozległych terenów pod budowę dużych linii technologicznych i produkcyjnych.

Kazdębie leży bardzo blisko Tucznawy. Obydwa tereny są ze sobą dobrze skomunikowane. To znakomita sytuacja dla małych i średnich firm podwykonawczych pracujących na rzecz dużych zakładów ulokowanych w Tucznawie – wyjaśnia Paweł Zygmunt.

Miasto rozpoczęło także promocję nowej strefy aktywności gospodarczej. Wykorzystano tutaj Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Poza tym strefa na Kazdębiu była prezentowana na stoisku Metropolii Śląskiej podczas największych w Europie tragów nieruchomości komercyjnych w Monachium – Expo Real

Zainteresowanie nowymi gruntami jest bardzo duże. Mamy świadomość atrakcyjności tych działek, dlatego będzie-my dobierać inwestorów zgodnie z kierunkami zrównoważonego, gospodarczego planu rozwoju Dąbrowy Górniczej. Zależy nam na dobrych inwestorach, których produkcja nie będzie uciążliwa dla środowiska i oparta na nowoczesnych technologiach – zapewnia Paweł Zygmunt.