image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Problem rosnącej ilości odpadów komunalnych jest globalny i dotyczy również Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jeśli nie zaczniemy przeciwdziałać temu zjawisku, staniemy w obliczu ekologicznej katastrofy. Co można zrobić, żeby jej uniknąć? O tym będziemy rozmawiać podczas debaty w ramach cyklu Miasta Idei z „Gazetą Wyborczą”, która odbędzie się 13 grudnia w Tychach.  

Z roku na rok wytwarzamy w Polsce coraz większe ilości odpadów komunalnych. W 2018 r. zebranych zostało 12,5 mln ton śmieci – jak podaje GUS, oznacza to wzrost o 4,3 proc. w porównaniu z 2017 r.

W obliczu rosnących cen za zagospodarowanie odpadów, a także widma kryzysu ekologicznego, konieczne jest podjęcie odpowiednich działań. Czy mieszkańcy mogą produkować mniej śmieci? Czy w Metropolii konieczna jest budowa spalarni odpadów? Jakie wzorce płyną do nas z krajów zachodnich?

W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zapraszamy na spotkanie z cyklu Miasta Idei w Metropolii, podczas którego odbędą się warsztaty dla mieszkańców połączone z debatą ekspertów.

Zapraszamy w piątek (13 grudnia) do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Podczas warsztatów zastanowimy się, jak każdy z nas może produkować mniej śmieci, segregować je, a dzięki temu wpływać na to, jak wygląda ochrona środowiska i gospodarka odpadami. Warsztaty ruszą o godz. 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisy na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl.

Po warsztatach, o godz. 18:30, zapraszamy na otwartą dla wszystkich debatę ekspertów.