image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Na ulicach Piekar Śląskich pojawiły się już pierwsze świąteczne ozdoby. Piekarska choinka to ostatnia, najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców, część świątecznych iluminacji, która rozpalona zostanie 16 grudnia tuż obok Bazyliki.

Uroczyste rozświetlenie choinki odbędzie się 16 grudnia, około godz. 19:00 na Placu Mariackim przy piekarskiej Bazylice. O świąteczny klimat zadba Katarzyna Piowczyk, która zaprosi mieszkańców do wspólnego kolędowania. Nie zabraknie także gorącej herbaty serwowanej przez harcerzy.

Wydarzenie to, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się tuż po uroczystej Mszy Świętej w Bazylice zaplanowanej na godz. 18:00. Udział w niej wezmą także harcerze ZHP Hufiec Piekary Śląskie. Odbędzie się także uroczyste przekazanie światełka betlejemskiego.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, piekarska Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, Radio Piekary oraz ZHP Hufiec Piekary Śląskie.

Kierowców Informujemy o utrudnieniach drogowych. W dniu wydarzenia zablokowany zostanie Plac Maryjny przy Bazylice.

Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce ozdób, które znajdą się na choince miejskiej. Ta prowadzona jest w budynku Urzędu Miasta Piekary Śląskie przy ulicy Bytomskiej 84. 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!