image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

To jedyny taki czas, gdy bytomski deptak wypełnia się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Wczoraj /17 grudnia/ przy ul Dworcowej odbył odbyło się Bytomskie Kolędowanie. Na stołach nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami i pierników.

Niech ten wyjątkowy czas będzie dla wszystkich chwilą odpoczynku i spotkań w rodzinnej atmosferze – mówił prezydent Mariusz Wołosz, składając bytomianom świąteczne życzenia.

Podobnie jak w ubiegłych latach do tego szczególnego dnia przygotowywało się wiele osób. Wigilijne potrawy przyrządzili uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych. Ugotowali 600 litrów barszczu, ulepili tysiące uszek i upiekli pierniki.

O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbali m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i 2 oraz zespół Skarb ze Szkoły Podstawowej nr 21. Nie zabrakło też świątecznego jarmarku. W rozstawionych na ul. Dworcowej kramach można było zakupić ręcznie malowane bombki i inne ozdoby choinkowe, przygotowane specjalnie na tę okazję przez bytomskie szkoły i stowarzyszenia.

Tradycyjnie już harcerze przekazali mieszkańcom Bytomia Betlejemskie Światło Pokoju.