image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W sylwestrową noc Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe pociągi, które ułatwią powrót z imprez i zabaw. Dojechać będzie można m.in. do Dąbrowy Górniczej.

Sześć dodatkowych pociągów wyjedzie z Katowic w kierunku Gliwic, Zawiercia, Tychów, Rybnika, Lublińca i Bielska-Białej. Godziny kursowania pociągów specjalnych zostały zaplanowane pomiędzy 1:30 a 1:50. Połączenia powinny zapewnić wygodną komunikację w tę wyjątkową noc pomiędzy różnymi miastami. Rozkład jazdy.

W pociągach obowiązywać będzie normalna taryfa. Bilety można nabyć w aplikacji Kolei Śląskich oraz przez stronę internetową. Czynne będą też kasy na katowickim dworcu oraz biletomaty.

Z pociągów skorzystać mogą uczestnicy największego wydarzenia plenerowego – Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim. Między stadionem a centrum Katowic kursować będą dodatkowe autobusy i tramwaje. Rozkład jazdy ZTM

Impreza sylwestrowa odbędzie się też przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu, gdzie m.in. wystąpi Stachursky. Do Dąbrowy Górniczej wrócić z niej będzie można bezpłatnym autobusem, który wyjedzie o godz. 1.10 z przystanku przy ul. Mościckiego.