image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami! To czas podsumowań! My żegnamy 2019 rok z wielką radością i wdzięcznością!

Ten rok był wspaniały, ale nie byłby taki, gdyby nie Wy – mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy z wielkim zaangażowaniem i pasją włączali się w inicjatywy i imprezy! Dziękujemy Wam!

Nie sposób wymienić wszystkich imprez i wydarzeń, które odbyły się w naszym mieście w 2019 roku.

W naszej pamięci szczególnie zapadły Dni Dąbrowy Górniczej, na których bawiliście się wspaniale! Wystąpili m.in. Pokahontaz, Xxanaxx, Wojciech Mazolewski z Johnem Porterem, Agnieszka Chylińska, Ania Rusowicz, O.S.T.R., Grubson… Kogo chcielibyście zobaczyć w 2020 roku?

2019 rok był rokiem, w którym dużo rzeczy działo się po raz pierwszy! I Forum Dla Edukacji, które odbyło się pod koniec roku, przyniosło inspirację do zmian. 2019 przyniósł nam też otwarcie Warsztatu Fabryki Pełnej Życia. Jest to początek czegoś niezwykłego. Za kilka lat śródmieście Dąbrowy Górniczej będzie wyglądało zupełnie inaczej. Spacerowicze znajdą coś dla siebie w Antioniowie, gdzie została otwarta ekologiczna ścieżka edukacyjna.
Rozpoczęliśmy też serię filmów o nieprzeciętnych dąbrowianach #Dąbrowianie2.0, która cieszy się niezwykłą popularnością. Kolejne filmy już wkrótce! Jedną z bohaterek filmu była Danuta Lech, która została Przyjacielem Rodziny 2019!

W Festiwalu Kultury ZagłębieWood wzięło udział prawie 4000 osób!

W Fabryce Pełnej Życia odbył się także Festiwal Empatii, zorganizowany przez młodych ludzi, który zwrócił uwagę na ważne, społeczne problemy. A aktywni znów pokazali, co potrafią na Festiwalu Ludzi Aktywnych! Seniorzy również mieli swoje święto, bawiąc się na Dąbrowskim Dniu Seniora.

Po raz jedenasty w Parku Hallera odbył się Bieg Skrzata! Nie mogło też zabraknąć Paraspartakiady, która z kolei odbyła się już po raz dwudziesty!

Razem świętowaliśmy niepodległość, jeździliśmy na rowerach do szkół w ramach Rowerowego Maja, bawiliśmy się podczas Dożynek Miejskich

To tylko niektóre z wydarzeń, które odbyły się w 2019 roku. Z niecierpliwością czekamy na Nowy Rok, który przyniesie z pewnością wiele dobrego! A Wam – mieszkańcom – życzymy pomyślności w 2020 roku!