image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Orszak Trzech Króli powraca na ulice Sosnowca po raz szósty ! Nasze miasto ponownie stanie się miejscem tego niezwykłego wydarzenia.

Tegoroczny Orszak wyruszy pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”Hasło jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. Tekst kolędy ukazał się w wydanym w 1878 roku śpiewniku księdza Jana Siedleckiego, a sama kolęda była bazą do wielu innych utworów, m. in. tzw. kolęd patriotycznych. 

Podobnie, jak w poprzednich latach, 6 stycznia Orszak rozpocznie się mszą świętą i wyruszy  z czterech sosnowieckich parafii:

1) Zagórze

Parafia św. Floriana – msza o godz. 09:30,

2) Dańdówka

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Jacka – msza o godz. 09:30,

3) Zagórze

Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – msza o godz. 10:30,

4) Klimontów

Parafia Chrystusa Króla – msza o godz. 10:00.

Na program VI. edycji Orszaku Trzech Króli składają się:

–    msze w czterech parafiach,

–    występy artystyczne na Placu Papieskim,

–    wspomnienie świętego Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego,

–    przywołanie “Cudu nad Wisłą”,

–    pokłon trzech króli i pasterzy,

–    kolędowanie przy akompaniamencie Sosnowieckiej Orkiestry Dętej,

–    wspólne odtańczenie poloneza

Orszaki wyruszą z parafii p.w. św. Floriana, św. Jacka i Chrystusa Króla po zakończeniu mszy, a uczestnicy spotkają się na skrzyżowaniu przy centrum handlowym, znajdującym się przed rondem Jana Pawła II w Sosnowcu-Zagórzu. Z kolei uczestnicy mszy w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej przejdą bezpośrednio pod scenę zlokalizowaną obok tzw. barki na Placu Papieskim.

Dodatkowo, zachęcamy do zabrania ze sobą elementów, na przykład ubrania, nawiązujących do kolorów trzech króli, czyli czerwony, zielony i niebieski.

Wszystkich serdecznie zapraszamy ok. godz. 11:30 na Plac Papieski, gdzie będzie można włączyć się we wspólne świętowanie !