image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Piekarzanie kolejny raz udowodnili, że zależy im na niesieniu pomocy chorym, którzy jej potrzebują. Dowodem na to jest wynik tegorocznej zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujący na ulicach Piekar Śląskich wsparli wielkie, charytatywne dzieło. 200 osób wytrwale zbierało, mimo mroźnej pogody, pieniądze na ważny cel, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wszyscy działający w sztabie mieszczącym się w Akademickim Zespole Szkół przyczynili się do tego, że zdołano zebrać kwotę 74516,58 złotych. Dodajmy, że to wstępne wyliczenia, ponieważ trwa oczekiwanie na podsumowanie środków zebranych w ramach wydarzeń towarzyszących. Równocześnie z funkcją szefowej sztabu pożegnała się oficjalnie, po 12 latach pracy wolontariackiej, Bożena Wilczek, która dumnie prezentowała swój pierwszy identyfikator z 1997 roku, kiedy rozpoczęła przygodę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jeszcze jako wolontariuszka. Podziękowania i symboliczny tort złożyły na jej ręce dyrektor AZS Justyna Pietrucha oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Podczas niedzielnego wydarzenia zorganizowane zostały występy artystyczne – pokazy akrobatyczne, taneczne i wokalne.