image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Hiperrealistyczne rysunki Mariusza Kędzierskiego, artysty, który urodził się bez rąk, będzie można oglądać w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 stycznia (piątek) o godzinie 17.00.

Mariusz Kędzierski od 10 lat rozwija pasję i umiejętności rysownicze. Talent, pracowitość, upór sprawił, że jest laureatem wielu nagród w dziedzinie kultury i sztuki. Artysta żyje zgodnie z zasadą: „Skoro tyle otrzymałem od innych, to i ja mogę z siebie dawać wiele”. To między innymi dlatego kilka lat temu wyruszył z międzynarodowym projektem „Mariusz rysuje”, odwiedzając europejskie miasta i przekonując, że bariery ograniczające rozwój człowieka tkwią tylko w głowie. W grudniu 2015 r. za autorski projekt podróży po Europie otrzymał Nagrodę Publiczności „Człowiek Bez Barier 2015”.

Brał udział w licznych wystawach oraz przeglądach sztuki w Polsce i na świecie. Wielokrotnie nagradzany. W 2018 roku otrzymał „Oskara sztuk wizualnych” – nagrodę Best Global Artist 2018 podczas The Global Art Awards w Dubaju.

Współorganizatorem wystawy Mariusza Kędzierskiego w Bytomiu jest malarz Andrzej Styrna. Wystawę będzie można oglądać do 24 stycznia.