image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

18 sierpnia br. w godzinach wieczornych Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT rozpoczęła dezynfekcję terenu Kopca Wyzwolenia, w związku organizowanymi w tym miejscu w dniu 22 sierpnia wydarzeniami: Świętem Wojska Polskiego oraz Metropolitalnymi Obchodami 100. Rocznicy II powstania śląskiego.

Tak duże wydarzenia wymagają odpowiednich przygotowań wiele godzin wcześniej, często nawet w nocy. Jednym z realizowanych przez Fundację GROT działań jest kompleksowa dezynfekcja terenu wokół Kopca Wyzwolenia, na którym to w najbliższą sobotę zaplanowane są wydarzenia z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości.

Obecna współpraca to efekt rozmów prowadzonych niedawno przez Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską-Duraj z prezesem Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT – Andrzejem Ostrowskim. Z każdym miesiącem współdziałanie będzie coraz ściślejsze i przyniesie wymierne efekty.

Fundacja GROT to organizacja proobronna zrzeszająca pasjonatów militariów, osoby zainteresowane współpracą z wojskiem. Szereg działań realizuje we współpracy i na rzecz społeczności lokalnej, głównie Siemianowic Śląskich i okolic. Siłę Fundacji stanowią instruktorzy oraz kadra- ambitna, ale twardo stąpająca po ziemi i realizująca swoje cele.

Więcej szczegółów na temat Fundacji: fundacjagrot.pl

Źródło: UM Piekary Śląskie