image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ma na swoim koncie wspaniałe wyniki sportowe – medalista mistrzostw Polski młodzików i juniorów oraz reprezentant na mistrzostwach Europy. Mowa o Łukaszu Wysockim, który potrzebuje pilnie pomocy. W wyniku nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.

Łukasz przeszedł już specjalistyczną operację, która zakończyła się powodzeniem – zwichnięcie zostało nastawione, dysk uciskający rdzeń usunięty, a w jego miejsce trafił implant. Niestety mimo wybudzenia ze śpiączki Łukasz Wysocki nadal nie ma czucia w kończynach dolnych, a jego dłonie pracują w stopniu minimalnym.

Już niedługo Łukasza czeka druga operacja, stabilizująca kręgi szyjne, nie mająca wpływu na zachowania neurologiczne. W takich sytuacjach w walce o powrót do jak największej sprawności fizycznej kluczowa jest codzienna specjalistyczna rehabilitacja oraz zabiegi medyczne. To wszystko jak wiadomo wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, dlatego każdy z nas może mu pomóc wpłacając pieniądze na zorganizowaną zbiórkę na rzecz Łukasza Wysockiego, judoki UKS Feniks Bytom.

Jeśli chcesz pomóc możesz to zrobić TUTAJ