image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Powołanie Grupy Parlamentarnej Zagłębia Dąbrowskiego – to główny cel organizowanego 3 lutego w Muzeum w Sosnowcu spotkania na które zostali zaproszeni wszyscy parlamentarzyści oraz samorządowcy z terenu Zagłębia Dąbrowskiego.      

Nasze miasta i gminy od wielu lat zmagają się z problemami, z którymi sami sobie nie poradzimy: służba zdrowia, smog, transport i wiele innych. Jednak miasta nie powinny się rozwijać każde w swoim tempie – ważny jest rozwój całego regionu. Granice administracyjne widoczne są często jedynie na mapach, a kłopoty jednego z nich to kłopoty także dla jego sąsiadów – napisał w zaproszeniu Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tematem pierwszego spotkania, które odbędzie się w Muzeum będą kwestie związane z transportem. – Liczę, że omówimy temat właśnie uruchomionego „Jedwabnego Szlaku” oraz dróg potrzebnych do jego obsługi. Kolejnym newralgicznym punktem jest skrzyżowanie drogi DK94 z ulicą Piłsudskiego w Będzinie i ulicą Wiejską w Czeladzi. Jesteśmy otwarci na dyskusję i  propozycje innych tematów zgłaszanych przez samorządowców i parlamentarzystów – wyjaśnia prezydent Sosnowca.