image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Pokazy spektakli oraz egzaminów, otwarte próby, warsztaty, a także spotkania z wykładowcami i studentami złożą się na Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych. Impreza potrwa od 22 do 23 lutego.


  To będą wyjątkowe dla Bytomia dni otwarte wydziału, którego funkcjonowanie w naszym mieście  jeszcze do niedawna stało pod znakiem zapytania.  Po szeregu spotkań z władzami Akademii Sztuk Teatralnych,  podczas których władze miasta przekonywały,  że Bytom to najlepsze miejsce do kształcenia przyszłych aktorów-tancerzy, Senat AST podjął decyzję o wznowieniu rekrutacji w Bytomiu na kierunku aktorstwo, specjalność: aktor teatru tańca.


  Podczas Dni Otwartych Wydziału Teatru Tańca będzie można zobaczyć „od kuchni”  jego funkcjonowanie. Na zainteresowanych czekają m.in. warsztaty taneczne, aktorskie, emisyjno-ruchowe, a także pokazy studenckie oraz spotkania z władzami uczelni oraz samorządem studenckim.


  Goście będą mogli zobaczyć m.in. pokaz piosenki aktorskiej w wykonaniu  studentów II roku (godz. 12.00) oraz spektakl „Pęknięcie” w reżyserii Sylwii Hefczyńskiej – Lewandowskiej (godz. 16.15).  w Tych dniach w Teatrze Rozbark zaprezentowany zostanie spektakl dyplomowy studentów IV roku „N/EBO” w choreografii Anny Godowskiej. To podsumowanie dotychczasowego dorobku artystycznego studentów, które pokazuje jak szerokie wykształcenie odbierają młodzi aktorzy. Bilety kosztują 10 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny).


Pełen program dni otwartych jest dostępny na FB

Wszystkie wydarzenia poza prezentacją spektaklu „N/EBO” odbywają się w siedzibie  Wydziału Teatru Tańca przy ul. Piłsudskiego 24a. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysłać  do 20 lutego  na: teatrwtt@ast.bytom.pl.

Przypomnijmy, że Wydział Teatru Tańca w Bytomiu jest najmłodszym wydziałem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Początkowo – od roku akademickiego 2007/2008 – studia o specjalności „aktor teatru tańca” powołane zostały w ramach Wydziału Aktorskiego i prowadzone były w Krakowie. Po roku przekształciły się w odrębną jednostkę organizacyjną – Wydział Teatru Tańca z siedzibą w Bytomiu.