image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej zyskało nowe laboratorium chemiczne. Projekt „Chemiczna wyspa nauki” został zrealizowany dzięki wsparciu nowego partnera szkoły – Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

W ramach współpracy zakupiono dwa 8-osobowe, wyspowe stoły oraz metalową szafę na odczynniki chemiczne. Z projektu skorzysta 350 uczniów liceum. Poza nimi, na nowym sprzęcie laboratoryjnym – w ramach pokazowych zajęć i warsztatów – będą mogli pracować również uczniowie szkół podstawowych, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach projektu „Chemiczna wyspa nauki” nawiązaliśmy kontakt z PSE i przedstawiliśmy swoją koncepcję utworzenia laboratorium chemicznego, spełniającego najwyższe standardy. Cieszymy się, że wspólnie udało się to zrealizować. Zyskaliśmy nowe laboratorium chemiczne, które będzie służyło nie tylko Żeromszczakom, ale także uczniom dąbrowskich szkół podstawowych i przedszkoli oraz mieszkańcom miasta. Dąbrowa Górnicza jest bowiem miastem ludzi aktywnych, co pokazało zaangażowanie w sprawy liceum wielu przyjaciół szkoły z prezydentem miasta na czele oraz naszą Radą Rodziców. W imieniu społeczności szkolnej dziękuję Polskim Sieciom Elektroenergetycznym! Pomoc daje MOC! – mówi Piotr Pakuła, dyrektor liceum.

Zaangażowanie PSE do współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej wynikało z podjęcia działań dobrosąsiedzkich. Na terenie gminy spółka realizuje bowiem projekt modernizacji linii 220 kV relacji Byczyna-Jamki, Byczyna-Koksochemia. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w południowej Polsce.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza