image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wczoraj (24 marca) w godzinach porannych, przy wejściach do budynków Urzędu Miasta (przy ul. Michałkowickiej 105, oraz Jana Pawła II 10) pojawiły się specjalne maty nasączone płynem dezynfekującym, które mają pomóc w neutralizacji czynników chorobotwórczych.

– W ten sposób wszyscy wchodzący do budynków dezynfekują buty, co uniemożliwia dalsze roznoszenie ewentualnych bakterii czy wirusów – mówi Damian Łączyński z firmy BDW. – Ponadto, unoszący się w pobliżu mat, płyn tworzy specyficzną kotarę, która również pomaga w zwalczaniu zagrożenia – dodaje.

To skuteczne zabezpieczenie zapewniła darmowo magistratowi siemianowicka firma sprzątająca BDW, która od 15 lat zbiera doświadczenie w branży zajmującej się m.in. dezynfekcją oraz utrzymaniem czystości w budynkach.

Ponadto, jak informuje Damian Łączyński, jeszcze w tym tygodniu  pracownicy firmy również bezpłatnie odkażą urzędowe klamki, poręcze i toalety, czyli te wszystkich miejsca, które mogą być niebezpieczne w przypadku kontaktu ze skórą człowieka. Jak zapewnia przedstawiciel BDW – nie będzie to akcja jednorazowa.

autor: Rafał Jakoktochce, fot: Szymon Duczek

Źródło: UM Siemianowice Śląskie