image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Muzeum przy Rynku, budynek na Michałowie i segment B Zespołu Szkół – to miejsca, w których toczą się intensywne prace związane z realizowanymi projektami.

Zakończyły się już prace przy pokryciu dachowym Działu Kultury Dawnej MOK. Zgłoszono do odbioru częściowego zakończenie prac wykończeniowych i izolacyjnych w sali zajęć grupowych, ekspozycyjnej, pracowni plastycznej, multimedialnej i przy zapleczu kuchennym. Obecnie trwają prace wykończeniowe pozostałych pomieszczeń w budynku oraz przy izolacji ścian zewnętrznych. W budynku powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.

W budynku przy ulicy Michałów 6 wyburzany jest zewnętrzny taras. W tym miejscu powstanie przeszklona sala do ćwiczeń. Trwają roboty instalacyjne wewnątrz budynku. Powstają nowe ściany wewnętrzne, trwa tynkowanie i przygotowywanie ścian pod wymianę stolarki okiennej. Po zakończeniu prac w obiekcie prowadzona będzie działalność z zakresu usług społecznych, powstanie tu siłownia, dwie sale do ćwiczeń i świetlica.

Centrum Integracji Społeczno-Zawodowej powstaje właśnie w nieużytkowanym dotychczas segmencie B budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Zakończyły się prace związane z nakładaniem tynków i wykonywaniem wylewek cementowych. Położona jest już instalacja elektryczna, teletechniczna, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna i hydrantowa. Wykonano dobudowę schodów do wiatrołapu na parterze oraz dobudowę schodów do wejścia od strony atrium. Wykonano fundamenty podjazdu dla niepełnosprawnych.

Obecnie trwają prace wykończeniowe – montaż parapetów, montaż kratek wentylacyjnych, anemostatów, grzejników oraz ościeżnic drzwiowych. W najbliższym czasie robotnicy zaczną układanie płytek ściennych, montowanie sufitów i opraw oświetleniowych.

Źródło: UM Sławków