image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Urząd Miasta Piekary Śląskie, wychodząc naprzeciw obowiązkowi zakrywania ust i nosa w związku z zapobieganiem koronawirusowi, zapewni maseczki najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta.

Stosowanie chust i masek zakrywających nos i usta będzie od jutra obowiązkiem wszystkich Polaków. Środki te dostępne są w wielu różnych miejscach i w różnej formie. Dostarczają je także piekarscy wolontariusze, którzy zaangażowali się w ich szycie. Najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta zapewnia je także Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Zapotrzebowanie na maseczkę stworzoną przez Piekarnię Inicjatyw należy zgłaszać telefonicznie, dzwoniąc do Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie pod numer 32 77 61 449. 

Środki ochrony będą do odbioru, po wcześniejszym ustaleniu drogą telefoniczną, w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84. W ich dostarczaniu do skrzynek pocztowych (dla osób, które nie będą mogły same przyjść do gmachu magistratu) pomogą pracownicy Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz radni Obywatelskiego Klubu Radnych.

Warto podkreślić, że maseczki dostarczane będą osobom potrzebującym w możliwie najkrótszym terminie.

Źródło: UM Piekary Śląskie