image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

ozpoczęły się prace w rejonie ulic pod Lipami i DW911. Firma Kome sp. z o.o. kupiła za ponad 10 mln zł teren pod inwestycję o powierzchni blisko 10 ha. Hale magazynowe i produkcyjne zajmą aż 5 ha.

Inwestor planuje maksymalne wykorzystanie terenu i dużą powierzchnie zabudowy, co będzie miało wpływ na wysokość podatków płaconych do miejskiej kasy. Równie istotne jest oczywiście powstanie nowych miejsc pracy. To dobra wiadomość dla Piekar Śląskich, zwłaszcza w chwili zakończenia wydobycia przez piekarską kopalnię i w obliczu nadchodzącego kryzysu.

Kome Polska sp. z o.o. zajmuje się generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych, szczególnie budynków przemysłowych i magazynowych, wraz z towarzyszącą im infrastrukturą. Specjalizuje się w inwestycjach typu zaprojektuj-i-wybuduj, gdzie w ramach jednej kompleksowej umowy, opracowuje projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę i realizację pod klucz.

Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku, a tempo prowadzonych prac wskazuje na to, że jest to możliwe. Teren jest skomunikowany od ulicy Pod Lipami, ale również od ulicy Inwestycyjnej.

Źródło: UM Piekary Śląskie