image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności w związku z prowadzonymi w naszym mieście bieżącymi naprawami jezdni oraz modernizacjami dróg między innymi na: ul. Szyby Rycerskie, św. Elżbiety, Racjonalizatorów, Celnej oraz al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Na ul. Szyby Rycerskie, gdzie prowadzone są prace związane z przebudową drogi, wprowadzono  tymczasową organizację ruchu. Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników oraz użytkowników drogi, prosimy o stosowanie się do oznakowania wprowadzonego na czas przebudowy ulicy oraz o ostrożną jazdę. Zwracamy uwagę na pieszych poruszających się po drodze oraz duży ruch samochodów ciężarowych przekierowany w stronę ulicy Fabrycznej.

Warto dodać, że inwestycja związana z przebudową ul. Szyby Rycerskie będzie kosztować około 1,2 mln zł, z czego 549 699 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, jakie pozyskała gmina Bytom. Pozostała kwota to wkład własny z budżetu miasta. Przebudowa ul. Szyby Rycerskie w Łagiewnikach powinna planowo zakończyć się w sierpniu 2020 roku.

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych również w związku z przebudową tej drogi. Ulica Świętej Elżbiety łączy w Karbiu ul. Konstytucji z ul. Worpie. W ramach prowadzonych prac przebudowana zostanie ulica, chodniki, zieleńce oraz prowadzone będą roboty związane z regulacją urządzeń sieci podziemnej.

Inwestycja będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Utrudnienia drogowe mogą potrwać do 15 sierpnia 2020 roku.

Z kolei na ul. Racjonalizatorów prowadzone są prace związane z likwidacją powstałego tam zapadliska. Remont za ponad 218 tys. obejmie nie tylko ul. Racjonalizatorów, ale również prace w sąsiadującym z ulicą parku. Zakres prac obejmuje m.in.: wzmocnienie korpusu drogowego w miejscu wystąpienia szkody, na odcinku około 70 metrów bieżących, poprzez rozbiórkę warstw bitumicznych, podbudowy, ułożeniu warstwy wzmacniającej podłoże, odtworzeniu warstw podbudowy z kruszyw oraz odtworzeniu warstw bitumicznych.

Zakończenie prac zaplanowano na połowę maja, jednak jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne wykonawca robót dołoży wszelkich starań, aby zakończy je wcześniej.

Kierowcy powinni zwrócić również uwagę na al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i ul. Celnej, gdzie prowadzona jest naprawa barier energochłonnych. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzono częściowe zawężenie jezdni na odcinku od skrzyżowania ul. Nałkowskiej do łącznicy z ul. Celną oraz na ul. Celnej /w rejonie przystanków autobusowych zlokalizowanych 200 metrów przed rondem na ul. Celnej/. Prace powinny zakończyć się dzisiaj, 23 kwietnia.

Od 27 kwietnia /poniedziałek/ będą ponadto prowadzone prace związane z awaryjnym usunięciem szkód górniczych na nawierzchni al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego na odcinku od ul. Miechowickiej do zjazdu na ul. Celną.

Roboty będą prowadzone przy odcinkowo zawężonych pasach ruchu. Prace powinny zostać zakończone do 30 kwietnia.

Źródło: UM Bytom/ Tomasz Sanecki