image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rękodzieło to ich pasja i sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. W trudnych chwilach związanych z epidemią wirusa, rękodzieło to także ich wkład w pomoc potrzebującym. Panie z Koła Rękodzieła oraz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląska w Orzechu szyją wielorazowe maseczki. Pierwsza partia trafiła już do ośrodków zdrowia na terenie gminy oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim.

Kolorowych maseczek powstaje kilkadziesiąt dziennie. Jak mówiła pani Anna Rabsztyn z Koła Gospodyń w Orzechu, maseczki są wykonane z materiału, który można prać i prasować w wysokiej temperaturze. Mają też udogodnienie dla okularników w postaci wszytego drucika, który zapobiega parowaniu okularów. W środku maseczki znajduje się kieszeń, do której można włożyć filtr ochronny.

We wtorek pierwsza partia maseczek trafiła do Urzędu Gminy w Świerklańcu. Stamtąd wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl osobiście zawiózł je do przychodni w Nakle Śląskim i przekazał pani doktor Beacie Nycz-Gerlich, dyrektorce SP ZOZ. Następnie maseczki przekazał na ręce pani Bernadety Klyty, kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim.
– Dziękuję paniom z Koła Rękodzieła za zaangażowanie i ich wkład w pomoc dla mieszkańców gminy – mówił wójt.

Źródło: UG Świerklaniec