image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od 6 maja br. otwarte zostaną boiska sportowe na kompleksie „Orlik” zlokalizowanym przy zamku w Siewierzu. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzonych zostało wiele zasad i ograniczeń regulujących korzystanie z tego typu ogólnodostępnych obiektów.

Przede wszystkim została ograniczona ilość osób korzystających jednorazowo z obiektu sportowego. W przypadku „Orlika”, na boisku piłkarskim może przebywać maksymalnie 6 osób oraz ewentualnie 1 trener. W tym samym czasie, kolejne 6 osób uprawiających sport może trenować, na przykład koszykówkę lub siatkówkę, na oddzielonym od boiska piłkarskiego boisku wielofunkcyjnym.  Natomiast na jednym korcie tenisowym mogą znajdować się jednocześnie maksymalnie 2 grające osoby oraz ewentualnie 1 trener. Podczas korzystania ze wszystkich boisk sportowych zaleca się posiadanie własnego sprzętu sportowego i treningowego.

Boiska sportowe przy zamku siewierskim dostępne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 20:00, natomiast w weekendy od 10:00 do 16:00. Osoby, które będą chciały skorzystać z boisk sportowych proszone są o uprzednią rezerwację terminu u Animatora obiektu pod numerem telefonu: 602 681 974 lub 508 328 194 (w weekend).

Wszystkie osoby korzystające z infrastruktury sportowej zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania następujących zasad bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy przed wejściem na boisko sportowe oraz po jego opuszczeniu, natomiast podczas treningu nie ma obowiązku zakrywania twarzy, ograniczona liczba osób, weryfikacja uczestników (zgłoszenie do Animatora osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja innych sprzętów po każdym użyciu, 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystającymi z obiektu (lub inny sposób ograniczenia kontaktu pomiędzy grupami).    Jednocześnie informujemy, że siłownia terenowa, plac zabaw, skatepark oraz pozostałe obiekty rekreacyjne w Gminie Siewierz, zgodnie z rozporządzeniem z 19 kwietnia 2020 r. wciąż pozostają wyłączone z użytku, a korzystanie z nich jest zabronione do odwołania.

Źródło: UM Siewierz