image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od poniedziałku – 18 maja – ruszył w Polsce kolejny etap odmrażania gospodarki. Jedną z branż, która wreszcie może zacząć działać, jest gastronomia. Dotyczy to również naszych dąbrowskich lokali – kawiarni, restauracji, knajpek itp. Klienci mogą przebywać zarówno w lokalu, jak i w ogródkach na zewnątrz.

Nowe zasady

Nie będzie jednak tak, jak przed pandemią. Zmieniły się zasady przebywania w lokalach gastronomicznych. Liczba klientów w restauracji jest uzależniona od powierzchni lokalu. Obowiązuje zasada: jedna osoba na cztery metry kwadratowe, zarówno wewnątrz lokalu, jak i w ogródku na zewnątrz. Odległości między stolikami muszą wynosić co najmniej dwa metry. Po każdym kliencie stolik musi zostać zdezynfekowany, a obsługa lokalu musi nosić rękawiczki i maseczki. Oprócz tego, przy stoliku może siedzieć tylko jedna osoba – z wyjątkiem najbliższej rodziny.

Kupuj Lokalnie!

Chociaż lokale gastronomiczne otwierają swoje drzwi, to nie koniec trudnego czasu dla przedsiębiorców. W trosce o zdrowie klientów, lokale nie mogą działać na pełnych obrotach. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nadal kupowali lokalnie i zamawiali jedzenie na wynos i z dowozem. Pomóżmy dąbrowskim przedsiębiorcom wrócić do normalności i przetrwać ten czas!

Podczas pandemii koronawirusa powstały bazy lokalnych przedsiębiorców:

#DGnaWynos – baza lokali gastronomicznych

#KupujLokalnie – baza sklepów i usługodawców

Znajdziecie tutaj lokale, które oferują swoje usługi mobilnie, z dowozem i na wynos!

Korzystajmy z usług lokalnych przedsiębiorców!

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza