image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od najbliższego poniedziałku, 1 czerwca, w Tychach wracają normalne opłaty na wszystkich miejskich Strefach Płatnego Parkowania, a także na dwóch parkingach wielopoziomowych typu Park&Ride. Jednocześnie mieszkańcy będą mogli przedłużyć  okres obowiązywania kart abonamentowych i kart mieszkańca o czas, w którym strefy były nieczynne. Na sygnalizacjach świetlnych w Tychach ponownie włączone zostaną przyciski uruchamiające zielone światło.

W Tychach od 12 marca zawieszono pobór opłat na wszystkich miejskich strefach  płatnego parkowania, co spowodowane było zagrożeniem wywołanym koronawirusem.  Ponieważ w ramach „odmrażania gospodarki” normalność powoli wraca do życia społecznego, zapadła decyzja, że od poniedziałku, 1 czerwca, przywrócone zostaną opłaty na wszystkich miejskich Strefach Płatnego Parkowania, a także na dwóch parkingach wielopoziomowych, które funkcjonują w systemie Park&Ride.

Ponadto mieszkańcy będą mogli wydłużyć okres obowiązywania wszystkich kart abonamentowych, w tym kart mieszkańca o okres, w którym strefy były nieczynne.

Aby tak się stało konieczna jest jednak aktualizacja karty. W tym celu należy telefonicznie ustalić termin spotkania z pracownikami Działu Parkingów Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.


– Aby przedłużyć kartę mieszkańca należy zadzwonić pod numer 32 227 70 06-07 wew. 87. – Z kolei w wypadku przedłużenia kart abonamentowych rejestracja odbywać się będzie pod numer 32 227 70 06-07 wew. 33, lub wew. 98.

UWAGA! Zaktualizowane karty będą wydawane wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikami Działu Parkingów.

Jednocześnie informujemy, że kasa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach będzie czynna od 15 czerwca, a do tego czasu wszelkie należności z tytułu opłat parkingowych należy wpłacać na konto nr: 89124029751111001060802263 .

W związku z kolejnym etapem łagodzenia obostrzeń wywołanych koronawirusem, od poniedziałku – 1 czerwca – na sygnalizacjach świetlnych w Tychach ponownie włączone zostaną przyciski uruchamiające zielone światło.

To dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych poruszających się po  mieście, ponieważ znacząco skróci się czas oczekiwania na zielone światło.

Przyciski zostały wyłączone i zabezpieczone w marcu, by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Od poniedziałku – 1 czerwca – tryb pracy wzbudzanej sygnalizacji świetlnej będzie odbywał się tak, jak miało to miejsce przed pandemią – aby zapaliło się zielone światło, pieszy będzie musiał nacisnąć na przycisk.

Źródło: UM Tychy