image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Metropolitalny Konkurs Literacki jest integralną częścią XIII Metropolitalnego Święta Rodziny. Twórcze zmagania przebiegają pod hasłem „Rodzina przestrzenią spotkania”.

Jest to konkurs na krótki tekst prozatorski, dotyczący historii rodzinnych związanych z małymi ojczyznami. Najlepsze teksty znajdą się w książce, która ukaże się w przyszłym roku.

– Pomimo trudnych czasów i wielu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w naszym kraju, która uniemożliwia spotkania w szerszym gronie, paradoksalnie mamy więcej czasu dla siebie, naszych bliskich i rodziny. Stwarza to wiele możliwości promowania tego, co w życiu człowieka jest najważniejsze – miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i jego lokalnej historii- tak o idei zmagań literackich można przeczytać na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, która wraz z Biblioteką Śląską prowadzi konkurs.

Termin składania prac upływa w dniu 31.08.2020 r. Organizatorem konkursu jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Patronaty honorowe objęli: metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc i biskup gliwicki Jan Kopiec.

Regulamin konkursu KLIKNIJ TUTAJ