image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Dąbrowy Górniczej. Trzydziestu dwóch młodych radnych 22 czerwca złożyło ślubowanie, w którym zobowiązało się do działania na rzecz dąbrowskiej młodzieży. Kadencja trwać będzie dwa lata. Radnymi zostali przedstawiciele dwunastu dąbrowskich szkół ponadpodstawowych.

– Wspólnie z dąbrowską młodzieżą nie tylko opracowaliśmy wizję funkcjonowania rady, lecz także wyposażyliśmy ją w niezbędne kompetencje – podkreśla Magdalena Mike, członek komisji wyborczej.

– Myślę, że w związku z powołaniem Młodzieżowej Rady, w naszym mieście zawita nowa energia. Ważne jest, aby wspierać młodych ludzi w świadomym i aktywnym uczestniczeniu w życiu lokalnej wspólnoty – mówi opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Marta Bobrowska-Juroff.

– Podczas każdej sesji pojawiać się będzie mnóstwo pomysłów, które następnie my – radni będziemy mogli zrealizować. Po sesji inauguracyjnej jestem przekonany, że uczniowie naszych szkół
dokonali dobrego wyboru – mówi radny Rady Miejskiej i przewodniczący miejskiej komisji wyborczej Szymon Widera.

Przewodniczącą MRM została wybrana Wiktoria Debabowa, a wiceprzewodniczącymi: Karolina Szumiał, Mateusz Ligenza i Maksymilian Górka.

– W naszej Radzie znajdują się osoby o barwnych charakterach, często odmiennych od siebie. To, co nas połączyło, to chęć działania i niegasnący zapał. Marzy mi się zorganizowanie debaty czy też panelu dyskusyjnego. Takie formy mają charakter edukacyjny, ale również integracyjny. Jestem zdecydowaną zwolenniczką akcji, w które może włączyć się absolutnie każdy. Na pewno nie będzie łatwo, jest to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, lecz wierzę, że dzięki współpracy uda nam się działać w pełnej krasie – mówi Wiktoria Debabowa, przewodnicząca MRM.

– Chciałbym udowodnić, że głos młodzieży liczy się w naszym mieście – mówi Maksymilian Górka.

Mateusz Ligenza dodaje: – Chcę nawiązać dobre relacje z Radą Miejską i Radą Seniorów. Dzięki współpracy możemy organizować akcje czy festiwale, które będą skupiać się na integracji młodzieży z seniorami.

Młodzieżowym radnym życzymy powodzenia!

Artykuł ukazał się w w czerwcowym numerze Przeglądu Dąbrowskiego.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza