image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ponad 677 tys. zł dotacji na walkę w epidemią przeznaczyła miastu Bytom Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Za te pieniądze do końca roku Szpital Specjalistyczny nr 1 zostanie wyposażony m.in. w respiratory, łóżka elektryczne i aparaturę do diagnostyki obrazowej.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi wielu osób i instytucji w naszym mieście pokonano dwa ogniska koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że niebezpieczeństwo minęło, dlatego musimy być czujni i przygotowani. Nowy sprzęt, który trafił w ostatnim czasie do naszego szpitala i który jeszcze zostanie zakupiony, jest na wagę złota – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że w maju podpisana została umowa pomiędzy Górnośląsko –Zagłębiowską Metropolią a Gminą Bytom o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej.

Na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii przy al. Legionów 49  przeznaczona zostanie kwota 300 tys. zł, dzięki czemu możliwy będzie zakup dwóch respiratorów oraz 15 łóżek elektrycznych. Pozostała kwota, czyli 377 400 zł została przeznaczona na oddziały znajdujące się w budynku przy ul. Żeromskiego 7 i dzięki niej będzie możliwy zakup aparatu UKG i EKG, dwóch łóżek intensywnego nadzoru medycznego oraz respiratora.

Źródło: UM Bytom