image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

26 sierpnia 2020 roku w godzinach od 14.00 do 17.00 przy Gminnym Centrum Medycznym Psary na ulicy Malinowickiej 1 w gminie Psary będzie możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym finansowanym przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

 Badanie wykona firma LUX MED. W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie są obecnie leczone z powodu raka piersi a także:


-nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
-lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania.
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz


W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.


Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.


Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Źródło: UG Psary