image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zmodernizowano monitoring w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach. Zdanie wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego.  

Za prawie 25 tys. zł zamontowano 29 nowych kamer cyfrowych o dużej rozdzielczości. Obraz jest dokładniejszy, wyraźniejszy i zapisywany jest na dwóch rejestratorach, które umieszczono w obu budynkach placówki.

Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa samych uczniów, jak i osób korzystających ze znajdującego się tu miasteczka rowerowego, placu zabaw oraz większe poszanowanie sprzętu.

Monitoring obejmuje zarówno wnętrze szkoły, jak i strefę wokół niej, w tym boisko jak i wspomniany plac zabaw.

W ten sposób zakończono realizację pierwszego etapu inwestycji pod nazwą “Ogród sensoryczny i modernizacja monitoringu wizyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lędzinach w ramach Budżetu Obywatelskiego”. Prace wykonała firma „P.H.U. SYSTOM” Tomasz Bartosiński z Katowic.

Do końca roku placówka wzbogaci się jeszcze o ogród sensoryczny za prawie 70 tys. zł. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w Lędzinach. Zasadzone w nim rośliny, a także elementy architektoniczne pobudzać mają zmysły zapachu, smaku, wzroku, dotyku oraz słuchu. To druga część tego zadania inwestycyjnego w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie powstaje dokumentacja projektowa, następnie wyłoniony zostanie wykonawca.

Źródło: UM Lędziny