image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W dniu dzisiejszym (01.08.2020) na terenie parku w Świerklańcu odbył się Puchar Polski Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking Piekary Śląskie 2020. Medale w poszczególnych kategoriach wręczyła prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Głównymi organizatorami imprezy były Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross”oraz Klub Sportowo-Turystyczny Niewidomych i Słabowidzących “KoMar” Piekary Śląskie, a koordynatorem zawodów była pani Elżbieta Koryciorz. Sędzią głównym Pucharu był pani Katarzyna Malinowska.

– Dziękuję Wam wszystkim za sportową rywalizację, szczególnie gratuluję zwycięzcom poszczególnych kategorii, ale i wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję, że za rok znowu spotkamy się w tym miejscu i że będzie nas jeszcze więcej – powiedziała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Zawody przeprowadzone zostały na dwóch dystansach: 5 km w kategoriach B1 , B2 oraz seniorzy 65+ oraz 2,5 km – grupa rekreacyjna.    

Podstawowym celem zawodów było krzewienie sportu i kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku, podnoszenie kwalifikacji sportowych wśród zawodników, popieranie sportowego współzawodnictwa, propagowanie nordic walking jako dyscypliny sportu dostępnej dla osób z dysfunkcją narządu wzroku.

Po zawodach uczestnicy marszu mieli okazję zwiedzić Piekary Śląskie, które były bazą pucharowej rywalizacji. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na Kopcu Wyzwolenia.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Źródło: UM Piekary Śląskie